قصه‌ی صوتی «سالِ جدید، تصمیمِ جدید»

پادکست گیجماهی

معرفی قصه‌ی صوتی «سالِ جدید، تصمیمِ جدید»

قصه‌ی صوتی «سالِ جدید، قصه‌ی جدید» را به مناسبت نوروز ۱۴۰۱ نوشتم. هدف من از نگارش این قصه‌ی نوروزی، معرفی رسومات و آموزش غیرمستقیم آدابِ مهمانی رفتن و میزبانی کردن بود.

اگر بخواهم با شما صادق باشم، بچه‌های من تا قبل از نوشتن این قصه، چندان طرفدار قصه‌های مناسبتی نبودند. دلیلش هم برایم قابل درک بود: این قصه‌ها اغلب کلیشه‌ای هستند و از اولین جمله‌ی قصه می‌توان تا آخر آن را خواند.

به همین دلیل، مصمم شدم تا برای معرفی این عیدِ باستانیِ ایرانی که بسیار برایم ارزشمند است، قصه‌ای متفاوت بنویسم و بچه‌ها را تا آخرِ قصه، مجذوب شخصیت‌ها و مکالماتِ قصه کنم.

در نتیجه، این قصه نه در قالبِ «یکی بود، یکی نبود»های همیشگی، بلکه در قالبِ مستندی کودکانه از یک مهمانی نوروزی است. در این مهمانی، نسیمِ قصه‌ها، شخصیت‌های محبوب قصه‌های قبلی و خود کودکانِ شنونده حضور دارند و نکات مهمی را در لابه‌لای مکالمات، همراه با لذت و خنده، خواهند آموخت.

از آنجا که شخصیت‌های این مهمانی همگی برگرفته از قصه‌های قبل هستند، اگر به تازگی همراه نسیمِ قصه‌ها شده‌اید، بهتر است حداقل یک بار قصه‌های قبلی را برای کودکانتان پخش کنید تا بتوانند ارتباط بهتری با شخصیت‌ها برقرار کنند.

امیدوارم همه‌ی کودکان عزیزم از شنیدن این قصه‌‌‌‌‌‌‌، نهایت لذت را ببرند و ساعاتی پر از شادمانی را در کانون گرمی که شما والدین عزیز برایشان می‌‌سازید، تجربه کنند🥰

برای تک تک شما همراهان عزیزم، سالی پر از خیر و برکت را آرزو میکنم🌹

 

 

لطفا دیدگاه خود و فرزندانتان را در رابطه این قصه ثبت نمایید.

 

اگر قصه‌ها را دوست دارید، می‌توانید با حمایت مالی من در سایت حامی باش، در پیشبرد این کار فرهنگی، نقش فاعلی داشته باشید.

 

سایر لینکهای مرتبط با نسیم قصه‌ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط