درباره‌ی ما

نسیم قصه ها

موسسه‌ی فرهنگی نسیم قصه‌ها کار خود را از سال ۱۴۰۰ با تولید قصه‌های صوتی کودکانه و کلیپ‌‌های قصه شروع کرد. قصه‌های صوتی خیلی زود جای خود را بین کودکان و نوجوانان ۴ الی ۱۴ سال باز کرد و مورد استقبال بسیار خوبی از طرف والدین و فرزندان‌شان قرار گرفت. 

یکی از مهمترین علل محبوبیت قصه‌های کودکانه‌ی نسیم قصه‌ها این است که در عین جذابیت و هم‌خوانی با دنیای کودکان، هر کدام بر اساس ساعت‌ها مطالعات روانشناختی نوشته شده و عاری از مسمومیت‌های رایج در کتاب‌های قصه است. در هر قصه‌ی صوتی کودکانه، به موضوعی خاص پرداخته شده که برگرفته از دغدغه‌ها و چالش‌های مهم والد-فرزندی است. کودکان با گوش دادن به این قصه‌های صوتی، مفاهیمی را به‌طور غیر مستقیم می‌آموزند که تاثیر آن‌ها به مراتب بیشتر از آموزش همین مفاهیم به‌صورت نصیحت‌وار و مستقیم است. 

از دیگر محصولات نسیم‌قصه‌ها، قصه‌های کودکانه‌ی متنی است که با هدف تقویت مهارت حل مسئله نوشته شده‌اند. در این قصه‌ها، شخصیت اصلی با مسئله‌ای مواجه می‌شود و بدون ارائه‌ي راه حل، با چند سوال از کودک تمام می‌شود. این خود کودک است که به کمک گفتگو با والدین یا تسهیلگر، راه حل آن مسئله را میابد. این قصه‌های کودکانه علاوه بر اینکه بسیار در یادگیری مهارت حل مسئله موثرند، بهانه‌ی بسیار خوبی برای شکل‌گیری بحث‌های کلیدی و چالش‌برانگیز بین اعضای خانواده است و راهبردی موثر برای بهبود روابط والد-فرزندی به شمار می‌رود. 

موسسه‌ی فرهنگی نسیم‌قصه‌ها، علاوه بر قصه‌های کودکانه، دوره‌های متنوعی را نیز برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ارائه می‌دهد. از جمله مهمترین این دوره‌ها عبارتند از دوره‌ی «بنویس، بزرگ شو» (ویژه‌ی کودکان و نوجوانان علاقمند به داستان‌نویسی)، دوره‌ی «والدین نویسنده» (ویژه‌ی بزرگسالان علاقمند به نوشتن داستان‌های کودکانه) و دوره‌ی «انشانویسی» (ویژه‌ی نوجوانان ۱۴ سال به بالا که علاقمند به تولیدمحتوای متنی هستند).

مدرس همه‌ی دوره‌های فوق و بنیان‌گذار و مسئول موسسه‌ی فرهنگی نسیم‌قصه‌ها، نسیم فرخنده است که می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی معرفی ایشان، با تحصیلات و سوابق کاری وی آشنا شوید.   

از سال ۱۴۰۲، مدیریت موسسه تصمیم گرفت، بنا بر درخواست مخاطبین، به‌طور جدی‌تری وارد عرصه‌ی تولید قصه‌های صوتی و متنی شده و بخش‌ طراحی بازی‌های مرتبط با موضوعات را نیز راه‌اندازی نماید تا از این طریق، آموزش غیرمستقیم مفاهیم را موثرتر سازد. این شد که فاز دوم تولیدات محصولات فرهنگی نسیم‌قصه‌ها در دی‌ماه سال ۱۴۰۲، با گردآوری تیمی متشکل از افراد باانگیزه، متعهد و همدل، کلید خورد. 

در حال حاضر، پروژه‌ی تولید قصه‌های صوتی کودکانه، قصه‌های مهارت‌حل مسئله و بازی‌های نسیم‌قصه‌ها با همکاری شبانه‌روزی بیش از ۲۰ نفر، در حال انجام بوده و امید است به زودی رونمایی گردد. باور تیم ما این است که اگر کودکی زیبایی برای‌ فرزندان‌مان رقم بزنیم، می‌توانیم امیدوار باشیم که نسل آینده، جهان را زیباتر از امروز بسازند. برای همین با هم یک‌صدا این شعار را سر می‌دهیم که: «کودکی‌ات با من، ساختن جهان با تو».

تیم ما

دپارتمان نویسندگان

دپارتمان گویندگان

دپارتمان طراحی بازی

دپارتمان ادیت صدا

دپارتمان تصویرگری

دپارتمان مدیریت سایت

هیچ داده ای یافت نشد
ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر