والدین نویسنده – دوره ی آموزش داستان نویسی به والدین

یکی از راه‌های بسیار موثر در مواجهه با چالش‌های فرزند‌پروری قصه‌گویی والدین است. آموزش داستان‌نویسی به والدین می‌تواند به آنها کمک کند تا با استفاده از قصه‌های کودکانه،‌ مفاهیم انتزاعی سخت و پیچیده و بسیاری از مهارت‌های زندگی (فردی و اجتماعی) را به‌طور غیر‌مستقیم به فرزندانشان بیاموزند و از چالش‌های فرزند‌پروری به شیوه‌ای دلپذیر عبور کنند.

والدین نویسنده – دوره ی آموزش داستان نویسی به والدین

توضیحات دوره

شما به عنوان پدر یا مادر، در طول روز چقدر با فرزندان خود به چالش برمی‌خورید؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که برای آموزش مفهوم یا مهارتی به کودکان، احساس ناتوانی کنید و ندانید چطور باید آن موضوع را برای کودکان خود بازگو کنید؟

دقت کرده‌اید که بسیاری از اوقات، کارتون‌ها یا کتاب‌های قصه برای آموزش یک موضوع به‌صورت غیرمستقیم، موفق‌تر از توضیحات شما عمل می‌کنند؟

اگر قصه‌ها در انتقال مفاهیم به کودکان تا این اندازه موثر هستند، چرا خود شما والدین برای نوشتن قصه‌هایی مختص شرایط کودک خود، دست به کار نشوید؟

دوره‌ی «والدین نویسنده» برای آموزش نویسندگی خلاق به والدینی طراحی شده است که دست به قلم هستند و می‌خواهند به روشی دلپذیر از چالش‌های فرزندپروری عبور کنند.

نقش قصه‌ها در هموارسازی چالش‌های فرزندپروری

چالش‌های فرزندپروری بخشی جدا‌نشدنی از زندگی والدین است. بسیاری از اوقات، والدین از اینکه نمی‌توانند برخی از مهارت‌های زندگی را به فرزندان خود بیاموزند، خسته و کلافه می‌شوند.

کتاب‌های بسیار زیادی در رابطه با نحوه‌ی رفتار با فرزندان نوشته شده و دوره‌‌های زیادی برای آموزش فرزندپروری وجود دارد؛ اما این آموزه‌ها همگی برآیندی از مشکلات عمومی هستند و نمی‌توانند راه حل مشخصی برای یک کودک خاص ارائه دهند.

هرکودک با توجه به خلقیاتی که دارد، خانواده‌ای که در آن بزرگ شده و فرهنگ جامعه‌ی محل زندگی‌اش، چالشی متفاوت با والدینش خواهد داشت. بنابراین، گاهی هیچ کتاب و دوره‌ای نمی‌تواند راه‌گشا باشد.

استفاده از مشاور کودک نیز، با توجه به هزینه‌های زیادی که دارد، ممکن است برای همه‌ی سطوح جامعه ممکن نباشد.

یکی از راه‌های بسیار موثر در مواجهه با چالش‌های فرزند‌پروری قصه‌گویی والدین است. آموزش داستان‌نویسی به والدین می‌تواند به آنها کمک کند تا با استفاده از قصه‌های کودکانه،‌ مفاهیم انتزاعی سخت و پیچیده و بسیاری از مهارت‌های زندگی (فردی و اجتماعی) را به‌طور غیر‌مستقیم به فرزندانشان بیاموزند و از چالش‌های فرزند‌پروری به شیوه‌ای دلپذیر عبور کنند.

آموزش داستان‌نویسی به والدین بر اساس اصول روانشناسی کودک

ما در این دوره در نظر داریم با آموزش داستان‌نویسی به والدین به آن‌ها کمک کنیم تا بتوانند با رعایت اصول داستان‌نویسی و روانشناسی کودک، برای فرزندان خود، قصه‌هایی جذاب و در عین حال، «سالم» بنویسند. این قصه‌ها می‌توانند برای آموزش غیرمستقیم برخی مهارت‌های زندگی نوشته شوند یا صرفاً با هدف آشنایی کودکان با ادبیات و لذت از قصه‌شنیدن صورت گیرد.

آنچه که در این دوره، طی آموزش داستان‌نویسی به والدین، به‌صورت ویژه روی آن تاکید می‌کنیم، مدنظر قرار دادن برخی از مهمترین اصول روانشناختی در نگارش قصه‌هاست.

توجه داشته باشید که قصه‌ها همان‌قدر که می‌توانند مفید و موثر باشند، ممکن است آسیب‌زا نیز باشند. بنابراین، فراگیری اصول روانشناسی کودک برای هر فردی که در حوزه‌ی کودکان کار می‌کند، بسیار مهم و حیاتی است.

تلاش ما در این دوره‌ این است که برخی از مهمترین ویژگی‌های یک قصه‌ی سالم را به شما آموزش دهیم و منابع خوبی برای تکمیل اطلاعات روانشناختی به شما معرفی کنیم و شما را در مسیری صحیح قرار دهیم.

سرفصل‌های دوره‌ی آموزش داستان‌نویسی به والدین

 • مخاطب‌شناسی (شناخت مخاطب کودک)
 • ژانرهای محبوب کودکان
 • ایده‌یابی از دل چالش‌های فرزندپروری
 • شخصیت‌سازی و صحنه‌سازی متناسب با روحیات فرزند شما
 • نوشتن پیرنگ یا طرح اولیه‌ی داستان
 • نگارش نسخه‌ی اولیه (شروع، اوج، پایان‌بندی)
 • عنوان‌گذاری
 • چهار نوع ویرایش (زبانی، ساختاری، محتوایی، روانشناختی)
 • نحوه‌ی بازنویسی تا رسیدن به نسخه‌ی نهایی
 • آشنایی با اصول کلی قصه‌گویی برای کودکان

دوره‌ی «والدینِ نویسنده» برای چه کسانی مناسب است؟

 • پدر و مادرهایی که به نوشتن علاقه دارند
 • والدینی که دوست دارند با قصه‌نویسی از چالش‌های فرزندپروری عبور کنند
 • معلمان و مربیان علاقمند به ادبیات کودک
 • قصه‌گوهایی که دوست دارند قصه‌های خودشان را برای بچه‌ها بگویند
 • تمام افرادی که به کودکان علاقمندند و نوشتن برای کودکان را دوست دارند

نحوه‌ی برگزاری دوره‌ی «والدین نویسنده»

آموزش داستان‌نویسی به والدین، طی ۸ جلسه تدریس + دو جلسه بازخورد به تمرینات (در مجموع ۱۰ جلسه) به صورت آنلاین، در فضای اسکای‌روم برگزار خواهد شد.

مدرس

نسیم فرخنده : مدرس، مترجم و نویسنده‌ی داستان‌های کودکانه بر اساس روانشناسی انسان‌گرا (برای آشنایی بیشتر با مدرس دوره اینجا را کلیک کنید)

شهریه دوره

شهریه‌ی این دوره یک میلیون و پانصد هزار تومان است.

نحوه‌ی ثبت‌نام

برای شرکت در دوره‌ی «والدین نویسنده» کافی است تا

نام و نام خانوادگی

سن

شهر محل سکونت

شماره موبایل

خود را از طریق پیامک یا تلگرام به شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۶۹۱۷۵ ارسال کنید تا پیش‌ثبت‌نام شما انجام شده و در کانال تلگرامی دوره عضو شوید.

0/5 (0 دیدگاه)
مدرس دوره
نسیم فرخنده

از کودکی عاشق داستان‌سرایی و قصه‌گویی بودم و در دوران نوجوانی، علاقه‌ام به سمت نویسندگی و ترجمه کردن کشیده‌شد…

تعداد جلسات

10 جلسه

مدت جلسه

1 ساعت

مدت دوره

دو ماه و نیم

وضعیت دوره

پیش ثبت نام

نوع دوره

آنلاین

پلتفرم

اسکای روم

قیمت اصلی تومان1.999.000 بود.قیمت فعلی تومان1.499.000 است.

تجربه دانشجویان

سوالات متداول

دیدگاه ها و نظرات

12 دیدگاه برای والدین نویسنده – دوره ی آموزش داستان نویسی به والدین

 1. فرزندپروری با قصه | والدین‌ِ نویسنده راحت‌تر از چالش‌های فرزندپروری عبور می‌کنند

  […] پس چه بهتر که قبل از انجام آن، در دوره‌‌ی «والدین نویسنده» شرکت کنید تا علاوه بر فراگیری اصول داستان‌نویسی برای […]

 2. طیبه+نصرالهی+ورزنه(بانو+نصر)

  سلام و درود بر نسیم عزیزم
  من دو دوره از کلاسهای اموزشی شما را شرکت کردم و نهایت دلسوزی و پیگیری شما را دیدم که با تمام وجود وقت گذاشتید و بیشتر از انچه لازم بودید، آموزش می‌دادید و این سخاوت و دلسوزی شما را می‌رساند.
  نکته‌ی دیگر پیگیری‌های دلسوزانه‌ی شما که باید تکلیف را می‌فرستادیم و ما را موظف می‌کرد تا کوتاهی نکنیم. واقعن جای نقد نبود، جای سوال نداشت، اموزشهای کامل و مفصل بود و من نهایت رضایت را دارم. کمتر استادی این چنین پیگیر دیدم و من مشتاقانه رهروی کلاسهای دیگر شما هستم.
  موفق و موید باشید.

 3. گیابندابراهیم زاده

  دوره والدین نویسنده، یکی از پربارترین دوره برای من بود. چون چیزهایی که تو این دوره یاد گرفتم، خیلی خیلی زیاد بود و تنها دوره‌ای بود که خروجی دلخواهی داشتم. دوره‌های نویسندگی زیادی شرکت کردم، اما هیچ کدوم مثل دوره‌ی خانم فرخنده برام مفید نبود. من تو این دوره یاد گرفتم چطوری یک مادر نویسنده باشم و چه قصه‌ای برای کودکم تولید کنم. همچنین یاد گرفتم، بیشتر به نیازهای بچه‌ها اهمیت بدهم و دنیای بچه‌ها رو از نگاه خودشون ببینم، نه نگاه خودم. من تو این دوره با کودک دورن خودمم بیشتر ارتباط گرفتم. نکاتی که تو این دوره آموختم انقدر زیاداند که نمیشه همه رو اینجا گفت. از خانم فرخنده‌ی عزیز ممنونم که با همه‌ی توانش در این دوره کنار من و دوستان بودن. 🙏

 4. زهرادادآفرید

  اولش شک داشتم که این دوره را شرکت کنم ولی وقتی وارد دوره شدم فهمیدم که اگر شرکت نمی‌کردم حتمن پشیمون می‌شدم.
  ویژگی های مثبت این دوره برای من :
  ۱- آموزش‌ها کاملن کاربردی
  ۲-پیگیری منظم
  ۳- بازخورد به تمرین‌ها
  ۵- دقیق در زمان و برنامه‌ریزی دوره
  ۶- تناسب با وقت والدین پرمشغله
  ۷- آشنایی با روانشناسی کودک و تربیت کودک

 5. فاطمه‌نراقی

  سلام بر خانم فرخنده‌ی گرامی. دوره‌ی قصه نویسی شما بسیار پربار بود. ممنون از اینکه با جان و دل دانسته‌ها و تجربیات ارزشمندتان را به ما آموزش دادید

 6. فاطمه لطیفی

  من در این دوره آموزش نویسندگی برای والدین شرکت کردم. به طور کامل داستان نویسی برای کودک را آموختم. و همچنین با کتاب‌هایی که توی این دوره معرفی شد تا حد زیادی یاد گرفتم که چگونه با فرزندانم رفتار کنم. و همچنین احساستشونو بسیار خوب شناختم.من از خانم فرخنده بسیار تشکر می‌کنم. پیشنهاد می‌کنم علاقمندان حتما در این دوره حضور پیدا کنند.

 7. narjes hassanbeyki

  سلام خانم فرخنده عزیزم با شرکت در دوره شما دریاچه ای تازه و نگاهی تازه در مورد قصه نوسیس ، نویسندگان و انسانیت برای من بوجود اومد و اینکه هنوز هم اساتیدی مثل شما هستن که با جون و دلشون برای دوره هاشون وقت میذارن و تمام اطلاعات رو بدون کم و کاستی در اختیار دانشجوهاشون قرار میدن از انرژی مثبت و صدای گرمتون هم دیگه چیزی نگم ممنون از انرژی و اطلاعات عالی که به ما دادین از بهترین دوره ها بود ❤️❤️

 8. عاطفه نبوی

  سلام نسیم جانِ فرخنده عزیز.
  ممنون برای دوره ی پر بارتون.
  نحوه ی بیانتون بسیار شیوا و دلنشین.
  تعاملی بودن دوره واقعا کارآمد بود.
  اینکه در انتقال مفاهیم به جنبه ی روانشناختی توجه دارید و دنیا رو از زاویه ی کودکان می بینید خیلی ارزشمنده.

  • شرافت حسینی

   من دوره‌های نویسندگی بزرگسال رو قبلاً پیش مربی‌های‌ خوبی گذرونده بودم و فکر نمی‌کردم این دوره مطالب جدید چندانی بهم اضافه‌ کنه، اما با همون جلسه‌ی اول فهمیدم نوشتن برای کودک دنیای دیگه‌ای داره که البته خیلی جذاب و‌ جالبه.
   نوشتن برای کودک و خلق شخصیت‌های داستان کودک، کودک درون خود ما رو بیدار می‌کنه و تو این روزگار پر از سختی و غم، بهش اجازه می‌ده که حال درونی ما رو خوب کنه. خب فکر کنین که این کار رو با یه مربی دلسوز و کاربلد تجربه کنین، چه حالی خواهید داشت؟!
   به نظرم که هر کس می‌تونه باید به خاطر خودش شرکت تو این دوره رو از دست نده.

 9. عاطفه سهرابی

  درود و مهر
  من در دوره داستان نویسی برای کودکان شرکت کردم.منسجم ،کار آمد و دارای نظمی بسیار خوب بود. خانوم فرخنده مطالب را نه تنها با دید یک مدرس حرفه ای بلکه نگاهی مادرانه دستچین کرده بودند. نکته مهم این دوره از نظر من روحیه نقد پذیری و درک متقابل و صمیمیت خانوم فرخنده بود.

 10. فریبا نبی‌زاده

  درود سرکار خانم نسیم فرخنده
  بسی مایه افتخار بود که در دوره داستان نویسی برای کودکان شرکت کردم. بسیار مطالب آموزنده‌ای به روشی خلاقانه همراه با تمرین داستان‌نویسی و بازخورد به جا دریافت نمودم. کارگاهی عملی برای افراد علاقه‌مند به نوشتن برای کودکان و نوجوانان. قطعا دوره‌های آموزشی پیش‌رو مورد استقبال دوستان قرار خواهد گرفت چون نسیم جان از عمق وجودش تلاش می کند و برای بچه ها و والدین مفاهیم آموزشی پرباری را تدارک می‌بیند.

  موفق باشید و همواره در مسیر ترقی خوش بدرخشید. 🌻♥️🍁

 11. متانت عقيلي

  با سپاس از شما خانم فرخنده عزيز
  در دوره نوشتن براي كودكان در كنار شما
  با بازخوردهاي كار امد ودقيق و نگاه انسان گرايانه به نقش داستان و جديت در اموزش وارائه مطالب
  تجربه اي بسيار عالي برايم بود
  موفق باشيد

 12. نجمه فتحی

  دوره ای که با خانم فرخنده عزیز گذروندم، فقط یک دوره آموزشی نبود، دری بود که به دنیای شاد، جذاب و پر اهمیت دوران کودکی باز شده بود حتی اگر بچه هم نداشته باشی برای ورود به دنیای پاک کودکانه نیاز داری که کلید داشته باشی و کلید هم چیزی نیست جز همین راهکار ها و آموزش هایی که لازمه بزرگ ترهاست تا بهتر بتوانند با دنیای پاک و فرشته سان کودکانه ارتباط بگیرند.
  چه بسیار استعداد های کودکانه ای که بر اساس نداشتن علم و آگاهی والدین به بلوغ نرسیده و هرگز شکوفا نشده و چه استعداد های معمولی کودکانی که بر اساس داشتن والدهای آگاه و فرهیخته به بهترین شرایط ممکن رسیده و سرنوشتی عالی برایشان رقم خورده و برای تک تک لحظات آینده یک کودک ما مسئولیم.
  دوره ای که با خانم فرخنده گذراندم
  واقعا تاثیر بی نظیری داشت مخصوصا
  با پیگیری های منظم ایشون،
  تمارین های منظم
  بررسی های منظم
  برگزاری کلاس های منظم و آن تایم
  یعنی در وهله اول نظم و دقت ایشون به شدت به چشم میاد
  و بعد هم آگاهی بالا در زمینه روانشناسی کودک و نیز استعداد یابی و روانشناسی خود نفراتی که در کلاس حضور پیدا میکنند.
  و از همه اینها هم بگذریم
  خیلی کلاسشون صمیمی و با صفاست به حدی که دوره تموم میشه انگار چیزی از زندگیت کم شده و رنگی از رنگ های قشنگ روزهات کمرنگ شده.
  خیلی خیلی حس و حال خوبیه کلاس هاشون.
  آشنایی با خانم فرخنده بهترین اتفاق زندگی من بود.

 13. هیوا

  بی نظیرهستید بانو
  راهتان میسر و همواره سبز

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
راهنمای خرید دوره

جهت شرکت در این دوره، مشخصات خود را به آی دی تلگرام @Parisaa2581 و یا از طریق پیامک به پشتیبان دوره (خانم شیری) با شماره تلفن ۰۹۱۹۵۷۳۰۲۴۲ ارسال کنید.