بنویس، بزرگ شو | دوره‌ی آموزش نویسندگی خلاق به کودکان

به‌واقع که نوشتن سبب بزرگی انسان است؛ روح انسان را جلا می‌بخشد و سبب رشد افکار و شخصیت می‌گردد. نوشتن مهارتی جادویی است که می‌تواند انسان را از اعماق تنهایی‌ها و دلتنگی‌هایش بیرون بکشد و تصویری واقعی از آشفتگی‌های ذهنش را به نمایش بگذارد. مهارت نوشتن نه فقط برای کسانی که نویسندگی را به منزله‌ی شغل خود انتخاب کرده‌اند، بلکه برای همه‌ی انسان‌ها، هر یک به نوع خود، می‌تواند همچون درمانگری تمام‌وقت، تسلی‌دهنده باشد.

هر انسانی نیاز دارد برای اینکه  احساساتش را متعادل سازد،‌ از نوشتن بهره گیرد. هر احساسی چه شادی‌آور باشد و چه غم‌بار، از نیازی خبر می‌دهد که باید شناسایی شده و به آن پاسخ داده شود. لازمه‌ی دستیابی به این شناخت، ایجاد تعادل در احساسات است. اینجاست که نوشتن به کار می‌آید. هنگامی که آدمی در میان غلیان احساسات لجام‌گسیخته، می‌نشیند و شروع به نوشتن می‌کند، کلاف سر‌در‌گم واگویه‌های ذهنی آرام آرام از هم باز می‌شود و او با برون‌ریزی افکار و احساسات مزاحم به نوعی تعادل لذت‌بخش می‌رسد. در سایه‌ی این تعادل در احساس است که تصمیم‌گیری‌های منطقی و قاطعانه شکل می‌گیرد؛ تصمیماتی که جای حسرت و پشیمانی باقی نمی‌گذارد.

 

مزیت شرکت در دوره‌ی آموزش نویسندگی خلاق به کودکان

آنچه در مورد فواید شگفت‌انگیز نوشتن گفتیم، چیزی نیست که در مدرسه به آن بهایی داده شود. آنچه فرزندانمان در مدرسه می‌آموزند، زبان فارسی است. حال آنکه ما قصد داریم نوشتن را به پناهگاهی امن برای آن‌ها تبدیل کنیم. به مهارتی که بتواند با آن دنیای منحصر به فرد خویش را بشناسد و در وادی تخیلاتش شادمانه پرسه زند.

انس با نوشتن در سنین کودکی دستاوردی فراتر از نویسنده شدن دارد. درست است که شرکت در دوره‌ی آموزش نویسندگی و نوشتن خلاق می‌تواند سبب گسترش دایره‌ی لغات، تسلط بر زبان و فراگیری اصول داستان‌نویسی گردد، اما هدف اصلی در برگزاری دوره‌ی آموزش نویسندگی خلاق به کودکان با عنوان بنویس، بزرگ شو، «رشد» ذهنی کودکان و کمک به آن‌ها در پرورش تخیلاتشان است.

داستان‌نویسی مهارتی است که اگر در کودکی پرورش یابد، او را در مسیر خلاقیت قرار می‌دهد؛ مسیری شگفت‌انگیز که لحظه‌ لحظه‌ی حرکت در آن با احساس تاثیرگذاری  و فاعل بودن همراه است.

 

معرفی دوره‌ی بنویس، بزرگ شو

این دوره‌ برای بازهی سنی ۸ تا ۱۲ سال مناسب است و نه‌تنها بر اساس جدید‌ترین روش‌های آموزش نویسندگی خلاق به کودکان طراحی شده، بلکه تجربه‌ی ده سال کار با کودک و ارتباط نزدیک با آن‌ها در تدوین درس‌گفتارها لحاظ شده است.

 

دستاوردهای فرزند شما از شرکت در دورهی بنویس، بزرگ شو:

 • پرورش خلاقیت و قوه‌ی تخیل
 • آشنایی با بهترین کتاب‌های حوزه‌ی کودک و تحلیل آن‌ها به شیوه‌ای خلاقانه
 • آشنایی با عناصر داستان با روش آموزش غیرمستقیم
 • خلق دنیای منحصر به فرد خود با نوشتن قصه
 • گسترش دایره‌ی امن کودک از طریق دستیابی به تجربیات مختلف در دل قصه‌ها
 • به تعادل رساندن عواطف و احساسات شدید به کمک نوشتن
 • افزایش اعتماد به نفس
 • توانایی بیان خود
 • افزایش تمرکز و توجه
 • یادگیری تفکرنقادانه و تولید فکر
 • تسلط بر زبان فارسی و آشنایی با ساختار جملات فارسی
 • گسترش دایره‌ی واژگان فارسی
 • افزایش مهارت قصه‌خوانی و قصه‌گویی
 • مهارت در نوشتن جملات کوتاه و کنار هم قرار دادن آن‌ها برای خلق یک قصه

 

هدف اصلی من از طراحی این دوره‌ی تابستانی آموزش نویسندگی خلاق به کودکان این است که کودکان عزیزم در حین بازی و طی ساعاتی مفرح، وارد دنیای شیرین داستان‌نویسی شده و مهارت نوشتن را توشه‌ی مسیر زندگی خویش کنند.

 

استفاده از روانشناسی انسان‌گرا در آموزش نویسندگی خلاق به کودکان

کار کردن با کودکان حساسیت‌های خاص خود را دارد. شیوه‌های قدیمی تدریس، آموزش در فضایی خشک، برچسب خوب یا بد زدن به کودک، دیگر هیچ‌کدام پاسخگوی نیاز کودک امروزی نیست. مدرسی که می‌خواهد از کار با کودک به نتیجه‌ی مطلوب برسد، لازم است در حوزه‌ی روانشناسی کودک مطالعات وسیع و گسترده‌ای داشته باشد.

طبق جدید‌ترین تحقیقات روانشناسی، استفاده از روش‌های مستقیم آموزش برای کودکان در همه‌ی حوزه‌ها، از جمله نویسندگی، آسیب‌هایی را به دنبال دارد؛ آسیب‌هایی که گاهی باعث می‌شود کودک برای همیشه از نوشتن و نویسندگی کناره‌گیری کند.

آنچه در دوره‌ی بنویس، بزرگ شو، از اهمیت کلیدی برخوردار است استفاده از روانشناسی انسان‌گرا در طی آموزش نویسندگی خلاق به کودکان است. ما به‌خوبی می‌دانیم سلامت روان کودکان شما و لذت آن‌ها در کلاس به اندازه‌ی یادگیری درس‌های هر جلسه اهمیت دارد. پس می‌توانید فرزند دلبند خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

 

تصاویری از آخرین جلسه‌ی دوره‌ی حضوری «بنویس، بزرگ شو»

 

 

شیوه‌ی اجرای دوره:

جلسات به صورت آنلاین و در محیط اسکای‌روم برگزار می‌شود.

سی دقیقه به تدریس و یک ساعت به خواندن و بازخورد متن‌های شرکت‌کنندگان اختصاص می‌یابد.

کلیه جلسات ضبط می‌شود و فایل آن بعد از کلاس در دسترس شما قرار می‌گیرد تا اگر به هردلیل، امکان حضور آنلاین نداشتید، با دیدن و شنیدن فایل‌ها با کلاس همراه باشید.

زمانبندی جلسات دوره:

هشت جلسه (هر جلسه یک‌ساعت و نیم)
جمعاً  12 ساعت آموزش

روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته

از ساعت 18:30 الی 20

نکته قابل توجه:

کلیه جلسات  ضبط می‌شود و فایل آن بعد از کلاس در دسترس شما قرار می‌گیرد تا اگر به هردلیل ، امکان حضور آنلاین نداشتید، با دیدن و شنیدن فایل ها با کلاس همراه باشید.

مدرسان و مربیان دوره:

 

 • عیسی مهدی‌پور: نویسنده و مربی دوره‌ی خاطره‌نویسی و مدیر اجرایی مدرسه‌ی نویسندگی.

   

 • نسیم فرخنده: نویسنده و کارشناس داستان‌نویسی در حوزه‌ی کودک و نوجوان

شرایط شرکت در دوره‌ی بنویس، بزرگ شو

 • این دوره به دو صورت حضوری و آنلاین در ۸ جلسه برگزار خواهد شد. 
 • محل تشکیل کلاس‌های حضوری در مدرسه‌ی مهارت‌آموز واقع در خیابان خواجه عبدلله انصاری خواهد بود (لوکیشن دقیق برای ثبت‌نامی‌ها ارسال خواهد شد.)
 • کلاس‌های آنلاین در فضای اسکای‌روم و به صورت خصوصی و نیمه‌خصوصی، در روز و ساعت توافقی برگزار خواهد شد.
 • مدرس دوره: نسیم فرخنده، مترجم و نویسنده‌ی داستان‌های کودکانه برمبنای روانشناسی انسان‌گرا

 

 • هزینه شرکت در دوره‌ی گروهی حضوری:  ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
 • هزینه‌ی شرکت در دوره‌ی خصوصی آنلاین: ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

با این توضيح که در صورت تشکیل کلاسهای آنلاین نیمه‌خصوصی (۲ الی ۳ نفره) علاوه بر کاهش ده درصدی قیمت، نیم ساعت به زمان کلاس نیز افزوده خواهد شد.

 

📌 در صورت تمایل به ثبت‌نام فرزندتان در دوره‌های حضوری یا آنلاین آموزش نویسندگی خلاق «بنویس، بزرگ شو»

پس از تماس با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۶۹۱۷۵ و اطمینان از وجود ظرفیت، وارد لینک مرتبط شوید:

لینک پرداخت دوره‌ی حضوری

لینک پرداخت دوره‌ی آنلاین خصوصی

 

☎️ اگر سوالی در رابطه با دوره دارید و یا در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۶۹۱۷۵ تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی با نسیم قصه‌ها

 

17 پاسخ

 1. سلام،پسر من در این دو دوره شرکت کرد،بهترین کلاسی بود که میرفت،با شوق و ذوق میرفتیم و میومدیم،از خانم فرخنده متشکرم و خوشحالم که با ایشون آشنا شدم،پسر من دیدش نسبت به داستان ها خیلی تخصصی تر شده و تحلیل های خیلی خوبی در مورد فیلم ها و قصه ها میده که برای من خیلی بارزشه،از قبل هم داستان می‌نوشت و می‌گفت اما الان داستان های بهتری میگه و می‌نویسه، امیدوارم خانم فرخنده عزیزم سلامت و پایدار باشن،سپاسگزارم

  1. یک دنیا ممنونم از لطف و محبت شما🌹 کامنت پر مهر شما من رو سرشار از عشق و امید کرد🌹 برای شما و محمد حسین عزیزم آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم شاهد سعادت و سربلندی پسر گلمون باشم♥️

 2. سلام 🌻
  پسر کوچولوی ما تو دو دوره کلاس حضوری تابستونی شرکت کرد و علاقه مند تر شد به کتابخونی و داستان نویسی 🩵
  اینکه تخیلش هدفمند شده بود عالی بود 👏این که بنا به علاقه ش و نه اجبار، میزان مطالعه ش بیشتر شد و تو تابستون ۳۸جلد کتاب های داستانی مطرح و جون دار و خوند اینقدر برای ما جذاب بود که کلی ذوق کردیم
  اینکه بدون استثنا هر روز ما شنونده ی داستان های تازه ای بودیم که می نوشت،جذاب بود 🪻
  به عنوان یه همراه و اولیا ، به قطع میگم، از نشستن پشت در کلاس و شنیدن ذوق و شوقشون برای گفتن داستان ها و تخیلاتشون ، خیلی دوق کردم

  بی اغراق و بی نهایت ممنونم ،نسیم قصه های مهربون بچه های ما 🩵🌻

 3. سلام پسر ۱۰ ساله من که ذهن خلاق و قدرت تخیل بالایی داشت در دوره بنویس بزرگ شو شرکت کرد. خیلی خیلی علاقمند بود و هر بار بعد از کلاس خوشحالی تو چهره ش موج میزد و کلی ایده جدید براش میومد. منم که پشت در کلاس بودم فقط صدای غش غش خنده بچه ها و صحبت کردنهای با ذوقشونو میشنیدم و روحم جلا میگرفت. مممنون از نسیم عزیز💜

 4. دختر ۹ ساله من در هر دو دوره مقدماتی و تکمیلی بصورت آنلاین شرکت کرد . بدون اغراق دوره هایی بسیار قوی و کاربردی بودند . ممنونم از نسیم قصه های عزیز که تمامی جلسات را بسیار پرانرژی و شاداب برگزار می‌کردند و هنرجو رو به وجد می آوردند . دختر من علاقه زیادی به قصه گویی دارد و اطمینان دارم با شرکت در دوره های “بنویس و بزرگ شو” مسیر هموارتری پیش رویش خواهد بود .
  با آرزوی سربلندی برای نسیم قصه های مهربان

 5. پسرم در این دوره شرکت کرد و بنظرم دوره فوق العاده ای بود . با شوق به این کلاس میرفت و جو کلاس به قدری زنده و پرنشاط و جذاب بود که اشتیاق و‌شادی تو چهره همه بچه دیده میشد.
  محتوای دوره هم بنظرم دید خیلی خوبی به بچه ها میده و مخصوصا برای بچه هایی که علاقمند به نوشتن و قصه گویی هستن بسیار مفیده
  ممنون از نسیم قصه های نازنین

  1. سلام بر شما عزیزم🌺 من از شما ممنونم بابت اعتمادی که به من داشتید و لحظات خوبی برای من و بچه‌ها رقم زدید😘 امیدوارم همگی شاهد درخشش این استعدادهای درخشان باشیم🌺

 6. سلام و عرض ادب
  ممنون از نسیم قصه های عزیز که با مهر و آرامشی که داشتند قدم به قدم تجربیاتشون در اختیار ما گذاشتند🌹
  خوشحالم که دوست خوبی برای من و دخترم هستید تجربه بسیار خوبی بود، خلاقیت و آموزش و عشق کنار هم به ثمر رسید..
  به امید موفقیت روز افزون برای شما نسیم عزیز
  ❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘

  1. سلام بر شما عزیز دل🥰 صبا جانم یک دنیا عشق و خلاقیته🥰 تدریس در این دوره برای من هم سرشار از درس‌های بزرگ از کودکان نازنینم بود♥️ ممنونم از اعتماد تک‌تک شما عزیزان🙏🌹

 7. بسیار دوره ی خوبی بود و انجام دادن تکلیف هاش برام مثل تفریح بود
  حتما نوشتن و نویسندگیرو ادامه میدم
  واقعا هم خوش گذشت و چیزهای زیادی یاد گرفتم

 8. سلام وقت شما بخیر🌸
  دوره نویسندگی بنویس و بزرگ شو برای دخترم مفید بود صبر و حوصله بیشتری در نوشتن پیدا کرد و با اصول نوشتن آشنا شد حتی در خواندن کتاب ها به نکته هایی که یاد گرفته است اشاره می کند.

  بسیار سپاسگزارم از مهر، لطف و همراهی شما
  امیدوارم در کنار شما تجربه های جذاب دیگری را دنبال کنند.
  آرزوی موفقیت روز افزون برای شما خانم فرخنده عزیز🌸🌱

  1. سلام بر شما خانم چاووشی عزیز و نازنین
   سپاس از مهر و محبت شما
   این دوره برای من هم بسیار لذت‌بخش بود.
   با آرزوی بهترین‌ها برای شما و نیکی عزیزم🌹🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *